В Україні з інтернатних закладів щорічно випускаються шість тисяч дівчат. Більшість з них не пристосовані до соціального життя, не здатні побудувати здорові стосунки та міцні сім’ї. Відсутність нормального виховання та прикладу люблячої родини накладає відбиток на їхні подальші долі.

У пошуках прийняття та любові вихованки дитячих будинків бездумно вступають у статеві контакти, що часто призводить до незапланованої вагітності. Не маючи моральної та фінансової підтримки, вони наважуються на аборт, або ж відмовляються від немовляти. Замкнуте коло? Діти сиріт стають сиротами?

На щастя, є організації, місія яких – розірвати це замкнуте коло. Саме таким є “Центр екстреної допомоги для матерів з дітьми” – заклад для надання комплексної допомоги вагітним випускницям інтернату, вагітним неповнолітнім дівчатам та матерям, що потрапили у скрутні життєві обставини.
Основним завданням центру є збереження біологічної родини. Матерям надається тимчасовий притулок та медичний догляд. Працівники професійно допомагають дівчині пристосуватися до соціуму, навчають елементарним правилам догляду за дитиною, сприяють налагодженню життя поза межами Центру – допомога в оформленні документів, пошуку власного житла та роботи, влаштування дітей у дошкільні заклади.

Важливо зазначити, що тут, мабуть вперше за життя цих знедолених жінок, звертається увага на їхній душевний та духовний стан. З клієнтками Центру працюють психологи та соціальні педагоги, проводяться зустрічі, спілкування, уроки з вивчення Біблії та навчання християнських цінностей.
За п’ять років свого існування Господь через роботу Центру екстреної допомоги змінив життя 60 матерів та 89 дітей. Працівники ж заохочують усіх допомогти розвиткові цього служіння забезпеченням необхідними речами, волонтерством або фінансово.

 

Більше про роботу центру можна дізнатися за посиланнями:

https://www.facebook.com/slujbaporyatunkuditei/

http://childrescue.com.ua/

Коментарі закриті