Буття, розділи 37; 39-50. (коротко нагадайте історію Йосипа)

 1. Невидима сторона випробувань.

У випробуваннях ми починаємо бачити те, чого не помічали раніше.

 • Знайомство з собою.

Ми просимо Бога в молитвах змінювати нас в образ Христа, змінювати наш характер. Бог часто робить це через випробування. У труднощах проявляємось справжні ми. Випробування допомагають проявитися негативним рисам нашого характеру чи мислення, щоб ми це побачили і усвідомили. Важливо зробити правильні висновки і діяти.

Бог працював над характером Йосипа у його випробуваннях. Якщо в його серці була гордість, хвалькуватість, то вони стерлися у випробуваннях. Він зміг простити братів.

 • Усвідомлення, що без Бога ми нічого не можемо.

Коли Йосип був з батьком, він відчував себе у безпеці, захищеним, менше працював ніж інші брати. Але прийшли важкі обставини, в яких він залишився сам, і нічого не міг вдіяти. Допомогти йому міг лише Бог. Йосип залишався вірним Богу. Через такі обставини Бог нас надломлює: нашу гордість, самовпевненість, щоб навчити нас смиренню. Головне не зневіритися, але покластися на Бога, довіритися Йому.

 • Формується розуміння інших.

Бог готував Йосипа, щоб він розумів інших. Йосип пройшов через зраду, рабство, в’язницю – став краще розуміти зраджених, бідних, голодних.

У труднощах Бог вчить нас розуміти інших людей, співчувати їм в їхніх випробуваннях. Важливо розуміти різні періоди не тільки свого життя, а і складні періоди інших.

 • Вчимося шукати і знаходити Бога, довіряти Йому.

Коли Йосип був сам, його єдиною опорою був Бог, про що свідчить його богобійність і вірність Богу. Отже, весь час він продовжував бути у стосунках з Богом, шукати Його, молитися. Труднощі спонукують нас більше шукати Бога, розуміти Його волю.

Як ви думаєте, Бог знає про недоліки нашого характеру? Випробування потрібні, щоб Він це побачив чи ми?

Як потрібно реагувати на гріховний прояв нашого характеру у випробуваннях? (важливо розуміти що вилазить і не залишати це, бо то Бог вказує нам на ці недоліки)

Чи були у вас обставини, через які Бог вибивав інші опори (те, на що ви надіялися) вашого життя (люди, гроші, зв’язки, свої сили тощо)? Як це вплинуло на ваші стосунки з Богом? Поділіться.

Як труднощі змінюють наше ставлення до інших людей? Як труднощі можуть навчити нас служити людям, які проходять подібні труднощі?

 1. Переміна серця.

Важливо, щоб зміни серця були у правильному напрямку.

Випробування не зіпсували Йосипа. Через ці події Бог змінював його серце. Він не зневірився і не перестав любити братів.

Часто люди у випробуваннях ламаються, наповняються образою, розчаруванням. Ображаються на Бога через війну.

Допускаючи певні події, Бог має ціль для Його дітей – змінити те, що Він хоче, зміцнити, навчити нас. Не нарікаймо – чому Бог це допустив, і не шукаймо винних.

Чи питали ви Бога у випробуваннях, чому Він допустив це? Яку відповідь ви отримали для себе?

Чи вийшли ви зі зміненим серцем і новим духовним досвідом, чи із розчаруванням?

 1. Унікальне Боже керівництво.

Бог має абсолютну владу над усім. Первинне – щоб ми мали єднання з Богом (Бут. 39:2).

Йосип був абсолютно керованим Богом:

 • Бог відкрив Йосипу кінцеву точку цієї історії з братами у снах (Бог мав план);
 • Бог допустив всі випробування в житті Йосипа;
 • Бог направляв (контролював) кожен крок подій;
 • Бог привів до кінцевої переможної цілі.

Йосип міг винуватити братів – але він розумів, що Бог вище дій братів (Буття 50:20; Буття 45:7).

Коли стаються якісь труднощі в нашому житті через іншу людину, кого зазвичай ми звинувачуємо, ображаємося? Чому?

Як бачити руку Божу і Його план у своєму житті?

 

Висновки: У випробуваннях Бог часто переслідує декілька цілей – показує нам наше справжнє єство, приводить до розуміння нашої залежності від Бога, вчить розуміти і співчувати іншим людям, вчить шукати Його, змінює наше серце, показує Свою славу.

Коментарі закриті