Вступ: У Новому Завіті мовиться, що Ісус Христос проповідував Царство Боже – поняття, в якому міститься три можливі значення: незалежність, панування і царство. Ці поняття логічно невід’ємні один від одного, і можна бачити, що вони застосовуються вільно переходячи від одного значення до іншого. Царство Боже не має статичного поняття, тобто поняття, яке позначає людське панування в значенні місця і часу, але воно вказує на динаміку царственої присутності і спасаючої дії Вічного і Всемогутнього Бога, Творця і Спасителя світу. Присутність Христа, Предвічного Сина Божого, посеред учеників з самого початку Його місії від часу Воскресіння і до Вознесіння, фактично є присутністю Царства Божого, яке починається для відновленого людства в Особі Ісуса Христа, як особистий іпостасний союз між Богом і людиною, і продовжується для нас в П’ятидесятниці за допомогою Святого Духа, Який з’єднує нас, але тільки по благодаті, з нествореним вічним Триєдиним Богом.

З чого починається Царство?

Царство Боже –  наступає вже тоді, коли людина знаходить свого Царя і Господа (Івана 3:5:6).

Висновок: Тільки ті, хто народжені знову прийняттям Ісуса як Спасителя і Господа, знайдуть життя вічне і місце в Царстві Божому.

Як нам досягти Царства Божого? Яких зусиль треба докласти?

 • Насамперед треба берегтися від усього, що не угодно Богові, суперечить Його волі й заповідям (Єф. 5, 5).
 • Намагатися творити волю Божу, чинити, як діти світла (Єф. 5, 8).
 • Намагаймося жити під її керівництвом, праведно й богоугодно, і Господь пошле нам, крім благ духовних, і земні блага, життєві (Мф. 6, 33).
 • Шукати Царства Божого – це значить перебувати у всецілому послуху святій Церкві і Богу. Церкву заснував Сам Господь як істинне Своє Царство на землі. У неї Він вклав все багатство благодатних дарів, необхідних для нашого спасіння. У ній ми народжуємося й виховуємося для вічності – Царства Небесного.

Що означають слова «Боже Царство всередині вас»? Луки 17:21

 • Говорячи ці слова, Ісус звертався до групи фарисеїв — релігійних провідників, котрі вороже ставилися до нього і навіть змовлялися, щоб Його погубити (Матвія 12:14; Луки 17:20). Чи могло Царство бути в їхніх злих серцях? Ісус промовив до них: «Ви… всередині повні лицемірства та беззаконня» (Матвія 23:27, 28).

Що значить “прийняти Боже царство як дитина”? (Мт 18:3)

 • Дитина довіряє, не роздумуючи.
 • Найкраще, що ми маємо для зустрічі з Ісусом, це дитяче серце, яке спонтанно відкривається і насмілюється зізнатися в тому, що потребує бути коханим.
 • Прийняття дитини означає прийняття перспективи. Дитина росте і розвивається. Так само, Царство небесне на землі не є завершеною реальністю, а скоріше надією, можливістю до змін, процесом незавершеного росту.

Чи діють закони Царства для не християн?

 • Бог велить сонцю сходити над злими і добрими і посилає дощ на праведних і неправедних (Мт. 5.45).

Висновок: Закони Бога працюють для всякого, хто дотримується їх. Принципи Царства Божого застосовні до всього творіння.

– Проте мало таких законів Царства, які могли б приносити користь неправедній людині протягом тривалого часу. Прочитайте: (Мт 7.21-23).

Висновок: Таким чином, Ісус застерігає людей від віри в те, що успіх або навіть чудеса в ім’я Його можуть забезпечити місце на небесах.

Плід Царства Божого!

Бідний стає багатим (Мат 5:6)

Слабкий стає сильним (2 Тим 1:7 )

Впевненість в спасінні (Єф 1:13:14)

Бажання ділитись Царством з іншими (Рим 1:15:17)

Запитання

 • Ділимось ми Царство Божим, з іншими людьми?
 • Переживаємо Царство Боже в собі?
 • Радієм що, маємо Царство Боже?

Коментарі закриті