1. Смирення і гордість Божими очима.

Пс. 146:6. Бог любить смиренних. Без смирення серця, відносини з Богом неможливі. Смиренних Господь підносить, а нечестивих принижує до землі. Нечестиві – це і є несмиренні, горді, непокірні і буйні люди.

Прит.21:4. Гордість – це одна з характеристик безбожника. Перше, що виказує безбожників це гордість, пихатість і зарозумілість. Якщо хтось має вигляд язичника, живе і говорить як язичник, шукає та прагне того, що язичники, зарозумілий та гордий, то це і є безбожник. Гордій людині покаятись майже неможливо, бо вона сліпа, і бачить себе завжди правою. А віруюча людина розуміє, хто вона є. Кожен день ми маємо боротьбу з нашим гріховним тілом. І без Бога ми цю боротьбу програємо. Навіть Павлу було дане жало, щоб не гордився (2Кор.12:7).

З іншого боку, гордість – це складова почуття власної гідності, принциповості, невідступності, можливо амбітності. Якби Бог не дав нам цього почуття, то ми були б не повноцінні (за образом та подобою Його).

Лев.26:13, 1Пет.2:9. Почуття власної гідності в Ісусі Христі робить нас особистістю. Але гріх, спотворює Слово Бога, наші почуття.

Що значить бути смиренною людиною і гордою? Чи можуть бути тут крайнощі?

Що значить «лжесмирення»?

  1. Походження гордості.

Перший гріх, у духовному світі, про який говорить Слово Боже, є гординя, яка проявилася (народилася) у серці Люцифера. Гордість є основою майже всіх гріхів.

Іс. 14:12. Люцифер хотів стати як Бог. Нас Бог створив за образом Своїм і подобою Своєю і вчить бути подібними Христу. В чому різниця? Бути подібним до Бога, можна тільки в Бозі. Сатана ж хоче бути замість Бога. Сатана шукає владу і силу. Горда людина не може підкорятися, вона завжди шукає влади і нагоди звеличитись.

Бут. 3:12. Коли Адам згрішив, гордість теж наповнила його серце. Замість того, щоб визнати свою вину, він звинуватив жінку, що дала плід, і Бога, що дав жінку.

Горда людина завжди виправдовує себе і звинувачує інших, підносить себе, але принижує інших. При цьому часто використовує маніпуляцію.

Маніпуляція або пропаганда – вплив на свідомість людини через перекручування, та  підміну понять, говорячи правдиву інформацію.

Горде серце може набувати знання, але воно не здатне мінятися, і завжди вчить інших. Знання надимають, любов будує, дух животворить. Знання без любові, це зброя звеличення та маніпулювання людською свідомістю. Слово Боже нас вчить, але знання не є метою. Метою Є Христос, переміна нашого серця в Його образ. Для цього нам потрібні знання і Дух Святий.

Чи може гордість одягати святу подобу? (Наприклад, борець за справедливість.)

Як ви виявляєте в собі прояви гордості?

  1. Наша боротьба із гордістю.

Мат. 6:2. Слово Боже застерігає нас, щоб наше служіння і всяку добру справу, ми робили перед Богом, а не перед людьми. Не хваліться і не розголошуйте про добро, яке творите. Не шукайте слави від людей. Все, що високо у людей, то є гидко перед Богом. У кожній нашій справі має прославитися Господь.

Мат. 5:37. Слово Боже вчить нас, що ми не повинні говорити більше, ніж належить.

1 Пет. 5:5-6. Одягнутися у смиренномудрість можна лише в Ісусі Христі. Лише Бог може змінити серце людське. Але Він хоче бачити наші старання. Ми повинні проявляти бажання змінюватися, боротися з нашою гордістю. Повинні мати місце Слово Боже, молитва і праця над собою. Ми молимося, щоб Бог змінив обставини, а Бог, через обставини хоче смирити та змінити нас.

Як. 4:6. Бог завжди дає нагороду смиренним – Свою благодать (те, що ми не заслужили).

Мат. 11:28-30. Прийти до Ісуса – це не разова дія, а щоденна. Коли ми завжди з Богом, ми змінюємося в Його образ і перемагаємо гординю. Лагідності і смиренню ми можемо навчитися лише в Ісусі Христі.

Ісус, будучи Сином Божим, пройшов життєвий шлях в смиренні, при цьому маючи почуття власної гідності. Всім своїм життям, муками, смертю і воскресінням, Він служив ближньому, подаючи нам приклад.

Від кого ми маємо очікувати похвалу? (Від Бога.)

Як правильно сприймати людську хвалу в наш бік? Як не стати рабом людської думки і хвали?

Наведіть приклади зі Слова Божого, де засуджувалася людська гординя.

Як ви боретеся зі своєю гординею? Поділіться досвідом.

 

Висновки: Смирення є невід’ємною чеснотою християнського життя. Гординя – це страшна зброя сатани. Будемо смирятися перед Богом і жити по Його Слову. Перевіряти своє серце, просити сили змінюватися в образ Христа.

Коментарі закриті