1. Бог є любов.

Кол. 3:12-14. Слово Боже нас вчить, що любов Божа є понад все і є сукупністю досконалості. Зрозуміти чи пояснити її з раціональної точки зору неможливо. Подібно, як мати може любити свою дитину не отримуючи взаємності, так Бог в стократ більше полюбив нас. Бог спонукує нас також зодягнутися в Його любов.

1 Ів. 4:8. Коли ми пізнаємо Бога і стаємо Його дітьми, ми пізнаємо Його любов, бо Бог є любов. Він хоче, щоб ми дивилися на світ Його очима любові.

Які характеристики і прояви має любов Божа?

Чому Бог не завжди дає нам те, що ми просимо? Чи це є любов?

Як ви пізнали Божу любов? Поділіться прикладами зі свого життя?

  1. Виконання Закону.

Мат. 22:35-40. У любові є виконання закону. Ці заповіді перейшли в Новий заповіт. Без Бога людина не може любити Його і ближнього як самого себе, бо серце людини зіпсоване гріхом. Саме тому, Ісус постраждав на Хресті, щоб ми могли отримати прощення і переміну нашого серця. Бог став подібний до нас (тілом), щоб ми стали подібні до Нього (характером). Бог вчить нас, що ми маємо полюбити ближнього, а не мене мають полюбити. Якщо ми не маємо любові Божої постає питання нашого спасіння (1Кор. 13:2-3).

1 Ів. 4:9-10. Ісус на Хресті – це любов нашого Отця до нас. Божа любов відкривається до нас в Ісусі Христі, Його жертві. Якщо людина не пізнала Божої любові, їй важко любити.

Рим. 5:10. Ми спасаємося Ісусом Христом, який проявляється через наш характер у житті любов’ю.

Яке значення має Дух Святий для нашого наповнення любов’ю Божою? (коли людина щиро кається, відбувається переміна серця, Бог дає їй Духа Святого, таким чином вона стає наповненою любов’ю Божою)

Чому написано, щоб ми дбали про любов (1Кор. 14:1)? Що це означає? (ми маємо докладати зусиль, щоб берегти і примножувати те, що Бог дав)

За якими критеріями можна проаналізувати себе чи маю я Божу любов?

  1. Перебувай у любові Христа.

Ів. 15:9-13. Виконуючи Божі заповіді (Боже Слово) ми перебуваємо в Божій любові. А заповідь Божа полягає в тому, щоб ми любили одне одного. Коли ми намагаємося догодити Богу, виконати Заповіді Його, Бог дає нам помазання, силу і Свою Любов. Любов віддає, милує, прощає, миє ноги, жертвує собою заради спасіння тих, хто не є достойний.

Ів. 13:16. Христос взяв на Себе наші прокляття, немочі та хвороби, а нам віддав Себе, щоб перебувати в нас любов’ю, миром та милосердям.

Мат. 24:12. Хто витерпить до кінця (збереже і помножить любов Божу) – той спасеться. Тому ми маємо дбати про любов Божу, щоб вона постійно проявлялася через наше життя.

Як перебувати у Божій любові?

Чи пам’ятаємо ми про свої давні гріхи і що нам Бог простив? Як це впливає на нашу здатність прощати і любити ближнього?

Як ви розумієте «догоджати Богу»?

Чому збільшення беззаконня в оточуючих може красти нашу любов? Як цього уникнути?

Висновки: Бог Своїм прикладом, через Ісуса Христа являє нам Свою любов. Ми без Бога не здатні любити Його і ближніх як Він вчить. Але перебуваючи у Христі і докладаючи зусиль, ми через Духа Святого можемо любити як вчить Слово Боже.

Коментарі закриті