Івана 17:21-22.

Єдності досягати дуже не просто. Існує багато факторів, які формують нашу відмінність: виховання, культура, оточення, освіта, життєвий досвід. Також існують наші внутрішньо-особистісні відмінності: смаки, цілі, емоційна складова тощо. Але Христос нас вчить бути єдиними.

Як досягати єдності християнам?

  1. Поділ на головне та другорядне

1Кор. 1:10. Якщо в тебе немає чітко окреслених цінностей – ти будеш схильний захищати форму. Консервативність — це захист цінностей, варіативність в другорядному і в підходах (це добре), а законсервованість — це захист форми в цілому (невірно).

Захист форми зробить не схожих на твою форму людей недругами. Захист цінностей об’єднує людей відмінних форм, але однієї суті.

Ми схильні осуджувати незрозумілі нам речі. Єдність – коли акцент ставиться на згуртованість, а не відмінність.

Аналізуючи речі, які ми не розуміємо, ми маємо  відповісти на запитання: чи веде це до гріха? Чи суперечить доктрині церкви (Господь є Христос, Бог – триєдиний, Дух Святий – Бог, спасіння через благодать через жертву Христа, тощо)? Чи це будує чи руйнує тебе і людей навколо? (Який плід?)

Августин Блаженний казав: “Будьте єдині і цілісні в головному і дуже різні в другорядному.” “У головному — єдність, у другорядному — свобода, у всьому — любов”.

Наведіть приклади головного і другорядного в богослужінні. (Наприклад: головне – приймати причастя, другорядне – з якої посудини пити вино; головне – прославляти і поклонятися Богу, другорядне – скільки має бути пісень, які саме.)

Поділіться своїм досвідом, коли Бог вчив вас не осуджувати інших за другорядні речі.

Чи може форма служіння стати перешкодою для духовного розвитку? Чому?

Як перевірити себе, чи бачу я щось неправильне чи це моя культура каже?

  1. Зрілість

Мр. 9:38-40.

Вирізняють три етапи зрілості:
– залежність від когось (дитина);

– самоствердження (підліток);

– кооперація з іншими незалежними (дорослий).

Ми можемо бути на етапі самоствердження і хотіти замість співпраці переробити інших. Німецький пастор Мартін Німеллер про нацистів: “Спочатку вони прийшли за комуністами, але я промовчав тому, що я не комуніст. Потім вони прийшли за членами профспілок, але я промовчав тому, що я не член профспілок. Потім вони прийшли за євреями, але я промовчав тому, що я не єврей. Потім вони прийшли за католиками, але я промовчав тому, що я — протестант. Потім вони прийшли за мною, але до цього часу вже не залишилося нікого, хто б міг захистити мене.” Якщо наша цінність справедливість — ми будемо вірні їй, не залежно від того, хто жертва несправедливості.

Чому Біблія називає Церкву тілом Христовим? Яке значення тут має єдність?

Чи може одна людина (християнин) замінити всіх і не потребувати інших?

Як співпрацювати з християнами інших церков чи деномінацій? Що об’єднує?

  1. Мета

Дії 2:44. Першій Церкві було добре разом в Єрусалимі. Уявіть, якби все так і лишилося. Навіщо йти до язичників з Євангелієм? Але Бог мав іншу ціль для Своєї Церкви.

Легко об’єднуватися зі схожими, а коли християнами ставали не євреї — ставало важче. Якби християнство закрилось, воно могло стати ще однією релігією євреїв. Петрові було важко сприймати, що не євреї отримують хрещення Святим Духом. Про римлянина Корнилія Бог сказав Петрові: “не вважай нечистим, що я очистив”. Навіщо об’єднуватися, якщо нам зручніше поодинці? Бо є мета. У нас є мета, як у християн – розширення Божого царства. У нас є мета, як у українців — переможний мир. Спільна мета об’єднує.

 

ВИСНОВОК: Не дивлячись на нашу відмінність  в багатьох аспектах земного життя, Бог хоче, щоб ми були єдиними. Єдність неможлива без: поділу головного та другорядного, зрілості і мети. Августин Блаженний: “Будьте єдині і цілісні в головному і дуже різні в другорядному.” “У головному — єдність, у другорядному — свобода, у всьому — любов”.

 

Коментарі закриті