Є дії, які крадуть наш спокій, а є дії, які приносять спокій чи додають його. Є те що нас будує, а є те що руйнує. Правильні дії – це як ключі до скарбу. Ми маємо великий скарб порад та настанов. Цей скарб – Слово Боже. Саме головне цим скарбом користуватись. В ньому є поради до спокою. Ці поради діють на 100 %.
- Сповнюйтесь Духом Святим та цінуйте своїм часом
Еф. 5:15-18. Ми щодня вибираємо кому чи чому віддавати свій час, увагу, серце. Коли ми неправильно розподіляємо свій час, це приводить нас до неспокою. Ми почуваємось винними та незадоволеними собою. Через деякий час приходить відчуття даремно втраченого часу. В тому, що ми почуваємось незадоволеними, в багато в чому винні ми самі.
«І не впивайтесь вином, в якому розпуста, але краще наповнюйтесь Духом». Тут сказано про вино, але на його місці можуть бути інші речі – комп’ютерні ігри, соцмережі, телебачення, рибалка… Будь що може привести нас до неправильного використання часу і, навіть, до гріха. Це не означає, що все вище перераховане є завжди неправильним. Це питання пріоритетів у нашому житті і розумного ставлення до речей і наших вподобань. Важливо розуміти що є головним, а що другорядним та жити згідно з цими пріоритетами.
Люди виправдовуються тим, що вони не можуть прийти на служіння, чи не вистачає часу перебувати в молитві, читанні Слова Божого, а насправді просто витрачають даремно час на неважливі речі. Замість пустого проведеного часу можна помолитись та наповнитись Духом Божим, який приносить справжній мир та задоволення. Моліться так, щоб наповнюватись Духом Святим.
Який вплив має на вас сповнення Духом Святим, зокрема, на мир і спокій в серці?
Чи переживаєте ви боротьбу в тому, щоб виділяти час для духовного?
Чи вірне твердження, що чим довше людина залишається без духовної їжі, тим менше їй хочеться її шукати?
Поділіться своїм досвідом вірного розподілу часу, який забезпечує достатнє спілкування з Богом.
- Не обманюйтесь та не обманюйте
1 Iв. 5:17; Гал. 6:7. Для спокою нашої душі важливо бути чесними з собою перед Богом та бути чесними із ближнім.
Бог дає спокій тим, хто не обманює ні себе, ні Його, хоч Бога обманути неможливо. Коли наше сумління чисте — ми відчуваємо спокій. Бог говорить через наше сумління.
Все, що ми робимо неправильно, із лукавством, обманом рано чи пізно наздожене нас, якщо не покаємося. Тому що Божі закони працюють та будуть працювати. Ви можете обманути людину, але Божий закон сіяння та жнив працює незалежно від погоди чи обставин. Він не змінний буде до поки буде існувати Земля.
Пс. 7:16. Мтв. 5:8. Чи впливає наше сумління на наш мир і спокій? Чому?
Чи переживали ви в своєму житті роботу духовного закону сіяння і жнив?
- Не застрягайте в минулому, ідіть вперед
Об. 21:5. Бог може забрати чи зруйнувати щось зараз, але це означає, що у Нього є щось краще для вас. Єгипет для Ізраїлю колись був благословенням, але потім став рабством. Навчіться розрізняти часи, коли нам потрібно залишати те, що колись було для вас благословенням, та не засмучуйтесь, коли Бог вас виводить!
Пс. 95:1. Як втрата земних речей може красти наш мир і спокій? Як Біблія вчить ставитися до земного?
- Спілкування
Євр. 13:16. Спілкування — це дуже важлива складова нашого життя. Особливо зараз, коли ми всі переживаємо страждання через війну. Спільність одне з одним є вкрай важливою у важкі часи. Коли є хтось поруч – це дуже важливо, навіть, коли немає про що поговорити, помовчати разом приємніше, просто тому, що є хтось поруч. Спілкування – це одна із основ християнського життя. Спілкування повинно бути правильним, воно повинно бути надихаючим. Саме по собі спілкування є цілющою дією, так створив Господь. Церква в перекладі означає спільнота. Спільноту Христос створив задля спілкування із Ним та одне з одним.
Мтв. 18:20. Коли ми разом – Господь посеред нас. Богослужіння, зустрічі домашніх груп, інші активності в Церкві створенні заради спілкування одне із одним. Використовуйте нагоду поспілкуватись. Моліться одне за одного і підтримуйте.
Чи може Бог через спілкування в Церкві зарадити тривозі в душі і дати мир?
Чи відчуваєте ви підтримку в Церкві і необхідну вам спільність?
Подумайте, хто є навколо вас в Церкві, кому потрібна ваша спільність і підтримка.
Висновки: Наш спокій дуже залежить від нас самих. Від того, як ми використовуємо наш час, чи достатньо часу ми проводимо з Богом, чи живемо ми в правді, чи тримаємось за земне, і чи маємо спільність один з одним.