Суддів 6-7 розділи.

  1. Май стосунки з Богом, щоб чути Його голос

Суд.6:12. Гедеон був пригнічений, засмучений і розчарований. Але він почув голос Ангола і почав йти за Богом. Ми теж можемо бути в такому стані, але при цьому потрібно мати такі стосунки з Богом, щоб почути Його голос.

Багато що може заглушати Божий голос – суєта, гонитва за цінностями світу, гріх. Гріх відділяє від Бога – залиш його.

Бог може говорити різними шляхами: слово, молитва, проповідь, через дух, наставників, через обставини. Будь уважний, прислухайся до Його голосу.

Поділіться, якими способами Бог говорив до вас.

Що допомагає  почути Божий голос, а що заважає?

  1. Розчарування – це не для тебе

Суд.6:13-16. Господь бачив розчароване серце Гедеона і протягнув йому руку, щоб вивести з цього стану і дати перемогу. Бог не бажає, щоб ми залишалися в розчаруванні і пригніченні. Це не Божа воля.

Бог звернувся до Гедеона: «Господь з тобою, хоробрий мужу!». Гедеон заперечив. Але Бог звертав увагу на те, що ти сильний, бо Я буду з тобою (вірш 16). Ми маємо дивитися не на власну силу чи безсилля, а на Бога і Його силу.

Розчарування приходять до всіх. Головне не залишитись в них! Розчарування – це неправильний погляд на обставини. Якщо ми розчаровані, значить ми десь не добачаємо Бога, невірно розуміємо, чи не чуємо Його.

Якщо ви бачите, що хтось розчарований – допоможіть цій людині.

Чому небезпечно довго залишатися у пригніченому стані?

  1. Роби кроки віри

Суд 6:25. Перше доручення Гедеону від Бога зруйнувати жертовник Ваалу. Він зробив це вночі, бо боявся. Це були перші кроки віри. Потім Бог повів його до більшого – перемоги над мідіянами. Бог вів Гедеона від малого до великого. У кожного, на своєму рівні духовного життя, є заклик Бога. Кожного з нас Бог до чогось кличе, з’являються нові виклики. Роби кроки віри. Бог бажає нас оновлювати і піднімати на нові щаблі віри.

Як. 4:8. Коли ми робимо крок на зустріч Богу – Він робить до нас набагато більше кроків. Бог підсилить твої кроки віри Своєю благодаттю, Своїм устроєм.

Які кроки віри вам доводилося робити у своєму житті?

Що заважає робити ці кроки і як це перемагати? 

  1. Бог дасть людей для Своєї справи

Суд 7:2-8. Бог лишає тільки 300 воїнів з Гедеоном для війни з мідіянами. Бог спеціально так зробив, щоб Гедеон і всі зрозуміли, що це зробив Бог.

Павло – 2 Кор. 12:7. У Павла була колючка (можливо хвороба) в тілі, щоб він не величався. Бог може допускати якісь обставини чи проблеми для того, щоб змінити нас.

Якщо ти робиш Божу справу, якщо рухаєшся в Його волі, Бог обов’язково дасть допомогу – людей для виконання Його завдання. Він потурбується, щоб ми змогли зробити Його завдання, якщо ми робимо кроки віри.

Чому Бог скоротив чисельність війська Гедеона до 300 осіб?

Чи доводилося вам починати Божу справу з відсутніми чи малими ресурсами?

Чому важливо довіряти Богу, коли ми виконуємо Його завдання?

  1. Роби те, що Бог доручив – Він підкріпить

Суд.7:9-14. Бог показав Гедеону, що мідіяни бояться його, що в стані ворога страх. Це надихнуло Гедеона і дало йому сміливість. Якщо ми на Божому шляху, Він дасть нам Своє підкріплення, Своє Слово.

Які емоції можуть наповняти нас, коли Бог кличе до праці, на яку ми не маємо сил чи ресурсів? Як з ними справлятися?

Як вас Бог підкріпляв у подібних ситуаціях? Поділіться.

Висновок: Май такі стосунки з Богом, щоб навіть в хвилини розпачу ти зміг почути Його голос. Не допускай розчарувань у своєму житті. Якщо ми робимо кроки віри – Бог на зустріч робить більше. Якщо в тебе сумніви – Бог підкріпить і дасть Свою благодать і поміч, щоб ти зміг виконати Його завдання.

 

Коментарі закриті