«Віра – це пережиток минулого. У сучасному світі будь-що можна пояснити науково. Віра – це протилежність розуму». Подібні висловлювання можна почути з вуст сучасних атеїстів . Але чи дійсно це так? Що скажуть на це науковці?

Американський економіст, лауреат Нобелівської премії з економіки 2002 року, Вернон Ломакс Сміт, який 28 травня відвідав нашу церкву, переконаний, що наука не лише не суперечить вірі,  а й неможлива без неї.

Виступаючи з-за кафедри «Філадельфії», він розповів, що на початку ХІХ ст. наука розглядалася лише з матеріалістичної та атеїстичної точки зору. Але сучасні відкриття змінили уявлення про світ.  «Матеріалізм мертвий. Але не Бог» – наголошує Вернон Сміт.

У своїй промові науковець довів пряму залежність науки від віри:

«Наукові теорії створюються таємничими польотами фантазії» . Тобто, теорія – це лише здогадка, що спирається на інтуїцію науковця. Це і є віра.

В посланні до Євреїв 11:1 говориться : « А віра то підстава сподіваного, доказ небаченого » .  Наукова теорія виникає на підставі певних знань, але на початку вона не має жодного підтвердження. Її автор проводить безліч дослідів та експериментів, перш ніж отримає докази. Будь-яка наукова теорія   є підставою сподіваного.

Отже, Вернон Сміт переконаний, що наука є аналогом християнського богослов’я . Саме уява та досвід сприяють розвитку як віровчення, так  і  науки.

Наше людське життя – найпрекрасніший досвід. Деякі вважають це беззмістовною випадковістю, але Вернон Сміт вірить в те, що це акт Божої любові: ця віра сумісна з науковими відкриттями!

Коментарі закриті