Вже далеко не перший рік в нашій Церкві проходять вечори для сімей різних поколінь й, скажімо відверто, цей час ніколи і нікого не лишав байдужим. Проте сьогоднішня сімейна зустріч була насправді особливою – наповненою атмосферою свята, сімейного затишку та надзвичайного відчуття близькості одне до одного.

Розпочали цю зустріч вітальним словом наші постійні ведучі Людмила та Віталій Стебенєви, а першу молитву подяки за вечір звершив Анатолій Миколайович Козачок (саме він, як було підкреслено, виявився колись ініціатором цих сімейних церковних вечорів!).

Далі на наші подружжя чекав відеосюрприз, в якому діти дуже просто й відверто висловили свої думки на питання «А що таке любов?», «Звідки вона береться?», «Як її проявляти до іншого?» й «Чого вона може згаснути?». Ми зайвий раз мали змогу переконатися, що в дітей все набагато простіше, і нам, дорослим, завжди є чому в них повчитися.

Порадувала неперевершеним співом нас Наталя Вольвачова, і співала про те, що сім’я – то є Божий задум і має вона надзвичайну цінність.

Основними темами, які розкрили запрошені спікери, були важливість довіри, прощення й уміння уникати конфліктів в стосунках. А першим на питання «Яку роль відіграє довіра у відносинах між чоловіком та дружиною?» відповів Уолтер Зігаревич. Він одразу підкреслив, що якщо у шлюбі цієї довіри немає, цей шлюб не працює, й порадив – щоб нам бути близькими в подружжі, нам потрібно бути близькими до Бога. Він відокремив п’ять основних причин, чому саме довіра важлива: по-перше, вона будує близькість у відносинах, по-друге – створює правильну атмосферу для сім’ї і для змін на краще, по-третє, довіра сприяє появі відчуття безпеки, по-четверте, дає силу, й останнє – шлюб витримає будь-який шторм, якщо буде надійна основа довіри.

Тема прощення – одна з найскладніших тем у подружньому житті, і своїми думками щодо неї поділився Віктор Семенович Прохор, зазначивши, що прощення виникає там, де з’являються образи. Ми не ідеальні, тому і сім’я – не ідеальне середовище, сім’я – то є люди, які бажають створити ідеальний клімат для іншого. Непрощення – то є отрута, що в першу чергу шкодить не комусь, а нам, а прощення звільняє від багатьох проблем, як фізичних, так і духовних. Щоб прощати – необхідно усвідомлювати, що ми є різні і наше сприйняття дійсності відрізняється – чоловіче від жіночого. І коли ми кохаємо один одного – ми постійно чимось жертвуємо для своєї половинки. «Прощення – це є рішення заплатити ціну заради коханого. І саме прощення – найкращий благословеннійший шлях створення сімейної атмосфери», – підвів підсумок спікер.

Чи можливе подружнє життя без конфліктів? На це питання доручили знайти відповідь Василю Миколайовичу Войтовичу. Ми живемо у світі конфліктів, проте ще жоден конфлікт не розлучив сім’ю – люди розходяться через небажання конфлікт вирішувати. Уникнути суперечок практично неможливо – нам необхідно навчитися з них виходити, а іноді їх навіть не допускати. І є 4 невірні реакції на непорозуміння: неможна погоджуватися на мир у сім’ї за будь-яку ціну, недопустимо постійно перебувати у конфліктах, невірним є робити вигляд, що все є добре, та небезпечним є переконувати себе, що конфлікту немає. Якщо в домі виник конфлікт, його перш за все необхідно визнати, знайти в собі сили піти на примирення, і що є найголовнішим, усе одне з одним проговорити, адже 90% непорозумінь виникають через неправильне спілкування. «Любіть один одного», – закінчив модератор, – «життя таке коротке й найбільше, що ми можемо зробити для своєї сім’ї – це любити».

Чудовий піаніст Андрій Василькевич послужив нам своїм прекрасним талантом, виконавши композицію Шопена. Наостанок в рамках ток-шоу нашим спікерам Олег Гончар запропонував відповісти, чим цінують вони у відносинах, з чим ще борються, а про що жалкують. Усі відповіді були надзвичайно відверті, пережиті на власному досвіді та корисні усім присутнім.

Наприкінці вечора на нас очікував неперевершений сюрприз – величезний святковий торт з 25-ма свічками! Саме стільки років на цьому тижні відзначає наша Церква! Символічно задули їх ті, хто стоять на чолі –  наш пастор Анатолій Миколайович Козачок та його дружина Ольга.

Проте, скільки б настанов ми не почули, – лише Бог Своєю силою зміцнює та охороняє наші сім’ї, і Йому від щирого серця ми подякували за все в заключній молитві.

Скачати більше фото можна за посиланням: https://www.flickr.com/gp/mykolaprotopopov/2df97W

Коментарі закриті