7 способів зруйнувати молодіжне служіння

Продовжуючи святкування 23-го дня народження церкви, відбулася молодіжна конференція, що була присвячена практичним питанням в області будування та розвитку молодіжного служіння. На конференцію запросили молодь з усіх церков Київського об’єднання ХВЄП та інших церков міста та передмістя.

Головними спікерами були Євгеній Войт, молодіжний пастор церкви «Нове покоління», м. Мелітопіль, а також Павло Токарчук – лідер молодіжного руху H2О, м. Луцьк. Захід відвідало близько 100 діючих та майбутніх молодіжних лідерів.

Євгеній Войт поділився своїм 14річним досвідом у сфері церковного та комерційного менеджменту, прочитавши чудовий, надихаючий і на 101 відсоток практичний семінар на тему «7 способів зруйнувати молодіжне служіння». Доречно згадати, що молодіжне служіння налічує 53 домашні групи і близько 500 постійних відвідувачів. Основні тези з короткими коментарями наведені нижче.

Спосіб #1: Будувати молодіжне служіння без бачення.

Відсутність зважених планів, конкретних цілей та стратегії їх досягнення скоріш за все призведе до переважної або повної зупинки розвитку молодіжного служіння. А те, що не розвивається, як правило деградує. Кожна команда має усвідомлювати куди, якою дорогою та з якою швидкістю вона рухається та коли вона туди добереться.

Немає особливо нічого страшного, якщо ви досягнете поставлених цілей на півроку пізніше, ніж плануєте. На багато гірше не досягнути їх взагалі, або досягнути, але не їх. Без конкретного напрямку руху у вашому молодіжному служінні скоріш за все буде щось відбуватися, але ці події будуть лише розпорошеними зусиллями, які вірогідно не принесуть плоду.

Розподіляйтебачення на конкретні цілі, кожну з яких визначайте за технологією SMARTпланування (що це – читай тут). Таким чином цілі мають бути:
Specific – конкретними, чітко сформованими. Його треба постійно проголошувати.
Measurable – вимірюваними, чисельними.
Achievable – досяжними, не занадто амбітними, але здатними мотивувати до кропіткої праці.
Relevant – актуальними, повинні мати сенс для усіх учасників бачення.
Time-bound–чітко визначеними у часі.

Цілі не мають майже нічого спільного з мріями, тому що поки мрія не перетвориться на стратегічну ціль – її втілення від тебе не залежить і скоріш за все не відбудеться.

Звикніть «дробити» цілі на етапи. Поставте глобальну ціль, виділіть з неї частину, яку ви звершите в найближчі 3 роки, розподіліть її по роках, а далі рік – на основні етапи. Етапи – на місяці. Такий розподіл закладайте в основу вашої стратегії і методів, якими ви будете її досягати.

Будь-яке бачення молоді має бути погоджене з старшим пастором церкви, оскільки не існує молодіжного бачення церкви – існує єдине церковне бачення, яке має стовідсоткове розповсюджуватися на молодь.

Оскільки бачення – це важливо, то і його реалізація – це важливо. Тому святкуйте ключові перемоги, відзначаючи віхи вашого командного розвитку. Це мотивує і допомагає запам’ятати позитивний досвід.
Спосіб #2: Втратити розуміння базових процесів

Часто все йде абсолютно не так, як планувалося. У таких ситуаціях, особливо, якщо вони повторюються періодично, люди схильні опускати руки, робити висновки, що бачення невірне або нездійсненне, методи не робочі, а команда безталанна. Але перш, ніж зробити такі висновки зважте на 3 основні аспекти будь якої діяльності:

  • Немає нічого ідеального. Якщо все йде не так, як ти плануєш – це нормально. Головне, щоб воно йшло в потрібному напрямку. Але це призводить до цікавих пригодJ Не виключно, що стратегію доведеться підкорегувати, але в основу наших рушень мають бути закладені терпіння і зусилля.
  • Процеси пов’язані з людьми. А люди можуть не до кінця щось зрозуміти, забути, підвести, помилитися, стати в’язнями обставин, втратити мотивацію і т.д. І все це абсолютно не означає, що бачення помилкове, а стратегія – не працює. Зачасту одна проста розмова може кардинально змінити подальший перебіг подій.
  • Зміни неминучі. Абсолютна стабільність властива лише лінивим та мертвим. У процесі роботи якісь процеси будуть ефективнішими, одні методи приноситимуть більше плоду ніж інші. Усе це штовхає нас на оперативні рішення і перестановки. Це нормально.

 

Чому важливо бути готовим до змін? Адже якщо твоє служіння ще не виглядає так, чк ти плануєш, це означає, що для досягнення мети необхідно щось змінити. У іншому випадку все залишиться як є. Зміни бувають 3 типів:

  • Ті, що відбуваються з нами;
  • Ті, що відбуваються навколо нас;
  • Ті, що створюємо ми.

Щоб мінімізувати вплив незалежних від нас змін, треба вчасно здійснювати ті, що від нас залежать.

 

Спосіб #3: Відсутність аналітики

Вживаючи різних заходів для втілення основного бачення,нам необхідно оцінювати ефективність кожного з методів, щоб робити висновки, якому з них необхідно приділяти більше уваги та ресурсів. Часто чесна аналітика змушує подивитися правді в вічі та розвіяти міфи про плідну працю. Збір і аналіз даних є переважно кропітким процесом. Просто перерахувати усіх, хто прийшов на конференцію – далеко не найскладніше завдання в цьому питанні. Аналізуйте свої служіння з різних сторін та за різними критеріями: як кількісно росте Ваше служіння, скільки нових лідерів було виховано за минулий рік, які існують перешкоди на шляху до зростання кожного учасника служіння?

В процесі аналізу замислюйтеся про те, як системно вибудовувати служіння. Не вирішуйте задачі прицільно – шукайте рішення, зважаючи на те, що потреби в них будуть з’являтися постійно .

 

Спосіб #4: Відсутність систематики навчання

У бізнесі бувають продавці, що дійсно продають, а бувають ті, кого так називають лише завдяки запису в трудовій книжці. Від продавців напряму залежить прибуток компанії. Через це компанія вкладає великі кошти в підвищення кваліфікації персоналу. Дехто з мультимільйонерів сказав: «Успішний керівник має вкладати 40% часу і 30% коштів у розвиток того, що і так працює добре».

Часто в церкві навчання носить хаотичний характер або відсутнє взагалі. Продумайте, яких саме навичок не вистачає кожному з членів вашої лідерської команди, окремо по кожній людині. Розробіть для них індивідуальну програму розвитку (семінари, тренінги). Можливо, дещо ви зможете прочитати самі, а щось зведеться до простої бесіди. Проставте конкретні цілі. Нехай це саме вони зроблять для своїх помічників, а ті для своїх.

 

Спосіб #5: Безлад у звітності або її відсутність

У кожній церкві лідер повинен конкретно знати, хто є хто. Підзвітність – це біблійний принцип. Згідно з  приблизною статистикою в церквах 80% роботи здійснює 20% людей. Тому лідер повинен знати, хто вільний для нових проектів, на кого можна покласти більшу відповідальність, з ким треба ретельніше працювати.

Ви можете розділити молодь на кілька груп, керуючись активністю позиції, якої притримується кожен (активні і приносять плід; активні, але приносять незначний плід; пасивні) , і проводити роботу окремо з кожною групою. Задавайте собі питання: «Чи я ефективний лідер, чи ефективне моє служіння?». Вимагайте від себе більшого. Регулярно звітуйте своєму лідеру навіть якщо він цього не вимагає, висвітлюйте не тільки сильні, але і слабкі сторони у звітах – це триматиме вас у тонусі.

 

Спосіб #6: Відсутність прикладу

Лідер повинен показувати приклад – жити так, як говорить, і говорити, як живе. Поганий полководець кричить: «Вперед, в атаку!». Гарний полководець кричить: «За мною!». Якщо ви самі не втілюєте в життя свої проповіді, як в них повірять інші? Якщо ваші справи будуть бездоганними, люди легко будуть прощати вам помилки в словах.

 

Спосіб #7: Забути про людей.

У погоні за ціллю можна змістити свій фокус з відносин на показники, з людей на стратегію, з команди на ресурси. Але церква – це люди, Ісус вмирав не заради проектів. Він вмирав за людей. Нехай люди у вашій команді не просто відчувають себе цінними для вас – нехай вони будуть цінними. Думайте про них. Думайте не тільки, коли готуєтесь до зустрічі. Приймайте участі в їх потребах, щиро цікавтесь їх справами, помічайте їх перемоги та поразки, робіть їм компліменти.

Люди не підуть за вами, якщо ви відноситиметесь до їх здібностей як до ресурсу. Пам’ятайте – людину не можна просто замінити. Піклування про людей може стати найважчим аспектом вашого особистого служіння. Але це необхідно.

 

І поряд з усіма переліченими способами необхідно виділити ще один – основний, це втрата духовності. Духовна церква – це духовні люди. Якщо церква буде будуватися навколо будь-якої ідеї окрім спілкування і поклоніння Христу, така церква перестане бути церквою. Читайте Боже Слово і Бог буде відкривати вам те, чим ви володієте і що може бути використано Ним, як посох Мойсея.

_MG_5918 _MG_5930 _MG_5933 _MG_5936 _MG_5947 _MG_5958 _MG_5974 _MG_5979 _MG_5991

Коментарі закриті