Кожна людина, не зважаючи на її фізичний стан, має даний Богом талант. Втім, чи буде цей талант використаний, чи «заритий в землю», не завжди залежить від особистої волі. Адже є серед нас люди, які конче потребують сторонньої допомоги – це люди з інвалідністю. Тож допомогти їм – наша відповідальність.

У кінці січня – на початку лютого в Національному українському інформаційному агентстві Укрінформ пройшла вже друга виставка робіт людей з інвалідністю, організована за участю служіння «Родина Милосердя» церкви Філадельфія. Соціальний волонтерський проект має назву “Мій талант тобі, Україно!”.

Незважаючи на непростий час, бажаючих взяти участь у заході виявилось доволі багато. Також відгукнулись небайдужі – допомогли приміщенням, надали організаційну допомогу. І це дуже важливо, адже ми не зверталися за фінансовою підтримкою до заможних меценатів. Але завдяки Божій підтримці, не зважаючи на домінуючу в суспільстві думку, що буцімто в країні все вирішують гроші, захід з успіхом відбувся і без якихось сторонніх фінансових вливань.

Виставка  була не тільки додатковим приводом митцям, які переважно знаходяться вдома і обмежені в можливості спілкування, обмінятися творчим досвідом але й прекрасна нагода поспілкуватися з професійними митцями, які працюють в різних напрямках мистецтва. Це дуже важливо, адже таке творче спілкування завжди надихає для створення чогось нового прекрасного, гарного.

На виставці відвідувачі побачили 45 робіт, виконаних в різних техніках, різних жанрах. Крім того, під час проведення виставки показані відео-матеріали про досвід іноземних центрів, які працюють з особливими митцями, обговорювалися можливості, що можна зробити вже зараз, в наших українських реаліях.

Одним з завдань проекту є залучення до співпраці потенційних роботодавців — людей, які можуть запропонувати роботу, допомогти людям з особливими потребами виживати в цьому непростому світі. Це вкрай важлива проблема, про яку постійно нагадують люди з інвалідністю. На жаль, в нашому суспільстві наразі досить складно реалізувати свій талант не тільки людям з інвалідністю, але й фізично здоровим. І тому важлива сторона проекту – знайомити особливих митців з представниками видавництв, дизайнерських агентств, студій тощо, де потрібні люди, які вміють малювати.

Надалі служіння «Родина Милосердя» має намір розробити проект створення ком’юніті-центру – галереї, де митці з особливостями розвитку могли б разом працювати, спілкуватись з професіоналами, розраховувати на їхню допомогу, щоб вони щось створювали разом. Це дуже важливо для реабілітації і розвитку людини з інвалідністю, для розширення її творчого потенціалу. Слід враховувати, що особливі люди постійно знаходяться в замкненому просторі і не мають можливості такого відкритого спілкування для творчого росту, як інші. Тому ми дуже сподіваємося, що у нас в перспективі буде створено такий християнський ком’юніті-центр, де любов Божа і наша жива віра проявлятимуться в реальних справах. Адже «віра без діл мертва».

Коментарі закриті