Існують різні думки з приводу того, чи належить християнам святкувати День народження своєї помісної церкви, адже Церква Христова народилася більше двох тисяч років тому? В той же час церква помісна — лише невеличка частинка великої Божої Церкви — спільної великої Божої сім’ї. Це так. Але, в той же час, Заповідь Божа “Люби свого ближнього, як самого себе” стає нам більш зрозумілою саме в помісній церкві. Саме тут одна з найважливіших Заповідей наповнюється конкретним і цілком реальним змістом. Церква Філадельфія — це наша сім’я, де ми всі разом, де немає самотності, де братерська любов між братами і сестрами наповнює кожного. Тож чи можна не любити свою сім’ю по-особливому?

“Пильнуй за ногою своєю, як до Божого дому йдеш, бо прийти, щоб послухати, це краще за жертву безглуздих…”. Церква Філадельфія — справжня церква Христова, яка не зосереджується на традиціях і ритуалах, а дає знання і розуміння Слова Божого, такого необхідного для виконання великого доручення — нести святе Євангеліє світу.

Церква Філадельфія — це можливість для кожного проявити дані Богом дари і таланти, адже в списку її добрих справ більше 40 служінь! Саме тому святкування річниці створення церкви Філадельфія почалося з семінару для служителів і лідерів, підготовці яких приділяється особлива увага.

Отже, 29 жовтня, у суботу, спікерами зустрічі з активом церкви були Віктор  Павловський – Єпископ ХВЄ Молдови та  Микола Синюк – Єпископ, заступник головуючого єпископа ХВЄ України.

Тема, з якою зі служителями Філадельфії поділився єпископ Віктор Павловський мала назву “Сучасний Євангелизм”. На переконання єпископа, незважаючи на те, що наша церква здійснює велику кількість соціальних служінь, не слід забувати про головне —  Господь насправді дав нам тільки одне доручення: “Ідіть по цілому світові, та всьому створінню Євангелію проповідуйте!”. Отже, другорядне не повинно замінювати собою головне, як це нерідко трапляється, і це дуже важливо. Саме така заміна — характерна помилка багатьох соціальних проектів. Тож, кінцева мета будь-якого соціального служіння  повинна бути цілком конкретною — приводити людей до спасіння.

Брат Анатолій Павловський також поділився досвідом євангелізаційної роботи Союзу ЦХВЄ Молдови, який є дуже корисним і для України. Єпископ висловив на перший погляд парадоксальну думку: “Найпершим ворогом успіху є сам успіх!” Пояснюючи свої слова, він застеріг не піддаватися спокусі “спочивати на лаврах”. Слід не заспокоюватися, а йти до нових цілей. А для того, щоб отримати Боже сприяння, необхідно діяти! Тільки активна позиція і співпраця з Господом — запорука успіху!

Єпископ Микола Синюк більш докладно зупинився на питаннях будівництва церкви. Тема його слова мала назву: “Особиста Місія”. Нам слід уважніше ставитися до цього, бо будівництво церкви — наша особиста справа. З одного боку, ми будуємо для Бога, ми співпрацівники у Господа. З іншого боку, ми самі є живим камінням, з якого побудована церква. Нам треба бути мудрими будівничими, що будують на новій основі — новому фундаменті, а це означає поставити Господа на належне місце в своєму житті — не мертвий Закон, а Самого живого Христа.

Брат Микола Синюк окреслив три сфери цього будівництва. По-перше, почати будівництво з себе. Усвідомити свою місію і місце. Постійно змінюватися. Дозволити Духу Святому проникнути в усі куточки своєї душі. Умертвити в собі деякі гріховні речі — і в цьому наша особиста відповідальність. По-друге, будувати один одного. Служити один одному своїми дарами. Служити з любов’ю, підтримувати один одного, давати заряд оптимізму. По-третє, будуватися разом у тіло церкви, доповнюючи одне одного.

29 жовтня, у суботу, відбулася також Молодіжна конференція “Життя в русі”, спікерами якої були Ігор Міненко – керівник фонду підтримки молодіжних рухів, Олег Гончар – другий пастор церкви “Філадельфія”, Ілля Воєводчук – режисер організації Christian Vision (CV). Під час конференції люди, які, до речі, до недавнього самі ще були тими, яких прийнято називати молодь і які свого часу зростали і набували практики в служінні саме в молодіжному християнському русі, сьогодні вже мають певний багаж неоціненного досвіду, з яким варто було поділитися з молоддю. Конференція пройшла в жвавій довірливій обстановці і була дуже корисною.

 30 жовтня, у неділю, в церкві Філадельфія відбулося святкове служіння. Наша церква не дарма носить назву Філадельфія (братерська любов). Це дуже символічно, бо саме на любові повинні будуватися стосунки між членами нашої церкви. Другий пастор Олег Гончар на початку служіння нагадав відомий всім “Гімн любові” апостола Павла, який прозвучав, як гімн нашої церкви. Любов — це те, що є мотивацією всього нашого християнського життя, нашого служіння, основа наших стосунків між братами і сестрами. Немає нічого важливішого, ніж любов. Любов — це та атмосфера в якій народилися багато вірних нашої церкви, і тому День народження Філадельфії можна вважати також і їхнім Днем народження як духовних особистостей. Зворушливим був виступ найменших прихожан – “Левітиків” – діток, яким пощастило з самого дитинства потрапити в атмосферу Божої любові і уваги служителів церкви.

Проповідь пастора церкви Анатолія Козачка як завжди була насиченою інформацією для роздумів. Цього разу слово пастора мало назву: “Доки триває Сьогодні!”. Ми живемо не вчора, не завтра, а саме сьогодні. Сьогодні — це момент, коли людина може щось зробити, скерувати свої дії, прийняти рішення. Саме сьогодні ми повинні стояти в істині і остерігатися лукавого серця. Тут ховається велика небезпека. Людина, яка живе в лукавстві, перестає любити істину, бо їй “вигідніше” лукавити, щоб мати тимчасовий зиск. Найстрашніше те, що сьогодні це стає нормою поведінки в світі. Наприклад, скільки політиків дають нездійснені обіцянки заздалегідь знаючи, що їхні слова нічого не варті. Але ми, християни, повинні жити по інших стандартах — як люди, що пізнали Ісуса Христа, на все повинні дивитися тверезо. Пам’ятати, що лукаве серце відлучає нас від Господа. Що нам слід робити? По-перше, остерігатися лукавого серця в середині себе. По-друге, кожного дня заохочувати одне одного — служити одне одному доки триває сьогодні. Нам необхідна взаємна підтримка — доки не стало запеклим серце, бо тоді вже буде пізно. По-третє, Для того, щоб нам зберегти наше серце, треба стати спільниками Ісуса Христа (прийняти Його в своє серце). Наше християнство повинно бути не показове, а жити в середині нас.

Наприкінці святкового служіння члени церкви засвідчили чудеса Божі, які були здійснені Господом по Його великій благодаті.

Недільного вечора, на завершення свята, о 18:00 в приміщенні церкви відбувся святковий концерт “Боже, я молюсь за Україну!”, під час якого члени церкви Філадельфія в єдності сердець славили Бога і дякували Йому за милість і всі благословення, які дарував нам Господь.

 

Коментарі закриті