«Готуйте дорогу для Господа, рівняйте стежки Йому!» Ці відомі слова Іоанна Хрестителя, про які нагадав нам другий пастор церкви «Філадельфія» на початку недільного служіння, особливо актуальні і сьогодні — в останні часи, які переживає людство.

А пролягають ці шляхи саме через людські серця — такі різні: і відкриті, і не дуже. Тож наше завдання — донести Божу істину до серця кожної людини, інколи здолати черствість, нерозуміння, хибні уявлення — прокласти шляхи, які з’єднають людину з Богом, відкриють в серцях дороговкази до спасіння. Адже саме заради спасіння людства добровільно пішов на хрест наш Господь.

Але у нас є добра новина – для виконання Божого доручення ми маємо надійну зброю —  Біблію — друковану, перекладену зрозумілою мовою. Це значно полегшує виконання нашої місії.

Але так було не завжди. Гість церкви Філадельфія — директор відділу зовнішніх відносин, заступник генерального секретаря Українського Біблійного Товариства (УБТ) Анатолій Райчинець, нагадав, що свого часу церква пережила страшні часи середньовіччя, коли Слово Боже було недоступне переважній більшості віруючих. У своїй проповіді він розповів про визначну роль Реформації, 500-річчя якої відзначатиметься наступного року, що докорінним чином змінила хід історії і розвиток Європи і Церкви.  Брат Анатолій нагадав, що 31 жовтня 1517 року тоді ще католицький священик Мартін Лютер виступив з 95 тезами проти індульгенції і висунув основоположні принципи досягнення спасіння: “Sola fide, sola gratia et sola Scriptura (тільки віра, тільки благодать і тільки Писання)”!

Мартін Лютер вперше започаткував переклади Біблії зрозумілою для простих людей мовою, зробивши Святе Письмо джерелом віри для кожного християнина. Перша Біблія, доступна широкому загалу, спочатку з’явилась німецькою. З часом цей приклад наслідували християни інших країн.

Анатолій Рачинець розповів про досягнення і нові проекти, над якими працює УБТ сьогодні. Важлива робота проведена серед переселенців. Товариством виготовлено для цієї категорії населення 29 тисяч Біблій і 34 тисячі дитячих Біблій. Наразі розпочато новий проект “Слово зцілення”, направлений на духовну підтримку тих, хто особливою мірою був душевно травмований у воєнному конфлікті на сході. Брат Анатолій щиро подякував церкві Філадельфія за підтримку і участь у цьому проекті.

Далі слово взяв брат Анатолія — Федір Райчинець — декан духовної семінарії Церкви ЄХБ. Він, зокрема, приділив особливу увагу значенню для віруючих розуміння  Нагорної проповіді Христа, заповідям блаженства і тому необхідному внутрішньому стану, який дає віруючому сили здолати всі випробування. Це особливо актуально сьогодні, коли в нашій країні йде війна. Ми повинні не тільки слухати Слово Боже, але й виконувати всі Біблійні настанови. Тільки тоді ми уподібнимося до людини, що побудувала свій дім не скелі, що є Слово Боже.

Кожен з нас має поставити собі три питання:

  1. Хто я? (Моя ідентифікація, усвідомлення, хто я є в цьому світі).
  2. Яка моя місія? (Бути сіллю і світлом для світу).
  3. На чому засновується моя позиція? (Правильне, вільне від фарисейства, тлумачення Закону і Пророків).

А таке розуміння може дати нам тільки Біблія, що є Слово Боже — єдине джерело істини. Тільки виконуючи заповіді ми зможемо стати людиною досконалою, не роздвоєною, яка всі свої вчинки звіряє з Біблією — не  лукавить, а завжди говорить те, що думає, і робить те, що говорить. До цього закликає нас Христос: “Будьте досконалі, як Отець Мій небесний досконалий є”!

Коментарі закриті