Спокуса у житті християнина і як з нею боротись

Під час недільного богослужіння другий пастор нашої церкви Олег Гончар торкнувся дуже важливого питання, яке періодично ставить собі кожен з нас. Що таке спокуса? Звідки вона береться? Чи можна віруючій людині з нею боротись і як її здолати?

Привівши аналогію зі своїм дитинством, коли чужа полуниця на сусідському городі в десятки разів солодша за власну лише тим фактом, що вона не твоя, він розповів, чому кожен заборонений плід настільки солодкий.

За його словами, спокуса – це «можливість зробити те, що заборонено». Із самого дитинства наші спокуси зростають – з відносно «невинних» до напрочуд серйозних у дорослому віці. Характерно, що жоден з нас не має імунітету від спокус, навіть люди, які вже протягом тривалого часу є віруючими. Навпаки – чим більше людина зростає духовно – тим більше спокус з’являється в її житті. Людина стає занадто самовпевненою, думаючи, що вона уже знає Господа, і їй нічого в цьому житті вже не страшно.

Ми думаємо, що спокуси це виключно суттєві речі, забуваючи про те, що, в основному, кожна спокуса скаладається з маленьких, ледь помітних сторонньому оку деталей. Не варто також забувати те, що:

 • У кожного є спокуса, і у кожного вона своя власна.
 • Спокуси приходять від сатани, але коли ми йому протистоїмо, вони відходять, але не назавжди, вони відходять до певного часу. Якщо людина не є бадьорою, спокуса повторюється.
 • Блаженна людина, яка переносить, перетерплює спокуси, чекаючи поки Господь прийде на допомогу.

Що потрібно, щоб перетерпіти спокусу?

Найголовніше, чому нас навчає Біблія для боротьби зі спокусою – ми маємо перебувати у святості і честі («щоб КОЖЕН із вас УМІВ тримати начиння своє в святості й честі…» (1 до Солунян 4:4). Що це включає в себе?

 1. Потреба у спілкуванні з нашими братами і сестрами у Господі. Нам потрібна їхня підтримка, адже самі по собі ми не можемо бути християнами.
 2. Потреба у Слові Божім. Якщо ми не читаємо, не вивчаємо Біблію, ми будемо подібні до людини, яку постійно атакують різноманітні інфекції.
 3. Не виправдовуватись. Під час спокус ми намагаємось виправдати себе, але однією з ознак каяття є саме відсутність виправдань та молитва до Господа з проханням прощення.
 4. Бігти не від Бога, а до Нього. Дуже часто, коли ми переживаємо спокуси в житті, ми намагаємось втекти від Господа.
 5. Відгородитись від всього того, що несе в собі спокусу – ізолювати себе по-максимуму.
 6. Не дійти до точки неповернення, при якій спокуса уже має владу над нами, вміти вчасно зупинитись.
 7. Не ставити під сумнів Слова Бога, не перевіряти Його – якщо Він сказав, що це уб’є (гріх) – так і буде.
 8. Надіятись на Божу Благодать – силу, яку Він дає, щоб ми боролись зі спокусами і виходили переможцями з цієї боротьби.

Коментарі закриті