Поки церква не зрозуміє, що саме вона в особі єпископів, пастирів, дияконів, лідерів, волонтерів і кожного окремого члена церкви покликана до того щоб вилікувати цей світ, ми ніколи не будемо ефективними, думаючи, що це повинен зробити хтось інший, але не ми всі разом.
Люди цього світу (я маю на увазі здебільшого невіруючих людей) частково намагаються змінити цей світ на краще, але насправді вони не мають поняття і уявлення про справжні ліки від хвороби, яка вразила цей світ. Ця хвороба – це гріх і зло, яке панує навколо, але милість Божа і благодать зберігають нас кожен день і дають сил та навіть відваги, не тільки самим протистояти всьому цьому, але й допомагати іншим пізнати істину Божу і стати вільними та жити вже новим життям, метою якого є допомога всім людям пізнати істинного Бога і посланого Ним Ісуса Христа.
Ми ж, як люди віруючі, християни  – практикуємо виконання Божих заповідей в нашому житті, щоденно сповідуємось в гріхах і зберігаємо себе чистими від цього світу, повинні щодня звертатися до Бога за допомогою, з метою втілити Його волю і покликання у нашому житті. Кажучи “цей світ”, я маю на увазі не фізичний світ, в якому ми живемо, а систему цінностей, яку люди звеличують, але яка протилежна природі Бога. Наприклад,  такі речі, як одностатеві шлюби, розлучення, цивільний шлюб, корупція, пригнічення і образа сиріт, слабких, інвалідів або інших маргінальних груп, які споглядає наше суспільство.
Сьогодні особливий час в який нам потрібно зрозуміти, що саме Церква, як інститут Божий, котрий має за основу істину і керується мудрістю Бога, здатна бачити і відповідати на потреби, які просто розривають наше суспільство і країну на шматки. Церква не повинна займати якусь окрему нішу, а навпаки мусить стати на чолі і задавати напрямок, як сказано в Біблії: “Бути головою, а не хвостом” (ПовтЗак. 28:13), бути еталоном такого служіння, приклад якого показав наш Господь Ісус Христос, сказавши: “не здорові потребують лікаря, але хворі” (Мф. 9:12).
Якщо ми все це знаємо, розуміємо і бачимо, то настав час об’єднати зусилля і виступити єдиним строєм, щоб докорінно змінити ситуацію у всіх напрямках соціального і духовного життя наших сімей, церков і суспільства, в якому ми живемо. Апостол Павло говорив, що вже хотів би бути з Господом, але розумів, що залишається на землі і служить для того, аби зміцнити християн та трансформувати їхнє мислення, щоб направити їх до мети вищого звання в Христі Ісусі, за для досягнення нових вершин і підкорення Богу багатьох народів, для поширення Царства Божого по всій Землі.
Сьогодні перед нами стоїть складне завдання, яке часом здається непосильним – місія “йти і навчити всі народи, хрестячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що наш Спаситель заповідав нам” (Мф. 28: 19-20 ), але все це можливо лише Силою нашого Господа Ісуса Христа. Тому Церкву сьогодні можна уподібнити Естер, яка повинна була виконати своє призначення і про яку сказав Мордехай: ” Бо якщо справді будеш ти мовчати цього часу, то полегшення та врятування прийде для юдеїв з іншого місця, а ти та дім твого батька погинете. А хто знає, чи не на час, як оцей, досягла ти царства!…”(Ест.4: 14).
В цьому році в зв’язку зі святкуванням R500, у Церкви є прекрасна можливість вийти на абсолютно новий рівень роботи і служіння – головне бачити і розуміти час та можливості, які сьогодні перед нами відкриває Бог. Тому час Церкви вже настав і ми, як її представники, покликані Богом врятувати свій народ та привести до віри в Єдиного і Істинного Господа, об’єднавши зусилля і ресурси.
Костянтин Воропаєв

Коментарі закриті