Іноді буває, коли нас починають дратувати різноманітні речі: хтось запізнюється, комусь чогось не вистачає, і все це накопичується довгий період. І несподівано все «вибухає», а постраждалими є  наші ближні та друзі. З’являється гнів, який може ранжуватись від сварки і аж до бійки чи насильства.

То що ж таке гнів?

Гнів – це неконтрольоване виверження негативних емоцій, спрямоване на будь-кого; вияв сильного обурення; стан нервового роздратування та збудження.
Дуже часто ми проявляємо гнів до людини, яка, на нашу думку, ставиться до нас несправедливо чи не так, як нам би хотілося. І його проявлення – це нормальна реакція людини. Найчастіше він проявляється в сім‘ї: коли чоловік з дружиною сваряться, а потім сварять дітей, які не слухаються.
Отож, мої брати любі, нехай буде кожна людина швидка послухати, забарна говорити, повільна на гнів. Бо гнів людський не чинить правди Божої.
Якова 1:19-20
ибо гнев человека не творит правды Божией.
Послание Иакова 1:20
Тобто, іншими слова, ми не можемо роботи правду, коли ми у гніві. Навіть якщо до нас справді несправедливо поставились, і ми, роздратовані, намагаємось сказати щось людині зле, виправляти цю ситуацію по-своєму, то не робимо правди. Бо цими справами, погіршуємо ситуацію.
Чим «харчується» гнів?
  • Довготривалою образою та непрощенням;
  • Накопиченням негативу;
  • Постійними подразниками;
  • Непередбачуваними негативними обставинами.
Через накопичування негативних емоцій людина негативно реагує навіть на ті речі, на які можна б було б спокійно зреагувати. Здавалося б, такі дрібниці, але їх просто стає багато і спрацьовує так званий вибух емоцій.
Тепер же відкиньте і ви все оте: гнів, лютість, злобу, богозневагу, безсоромні слова з ваших уст.
До Колоссян 3:8
Учинки тіла явні, то є: перелюб, нечистість, розпуста, ідолослуження, чари, ворожнечі, сварка, заздрість, гнів, суперечки, незгоди, єресі, завидки, п’янство, гулянки й подібне до цього. Я про це попереджую вас, як і попереджав був, що хто чинить таке, не вспадкують вони Царства Божого!
До Галатiв 5:19-21
Бог створив запобіжну системою, як ланцюг, послідовність деяких моментів, через що проходять наші емоції, щоб вирвався гнів.
Запобіжна система:

Думки + Слова + Дії

1. Думки:
Наші думки це перші ворота для гніву в нашу душу.
Розум людини припинює гнів її, а величність її перейти над провиною.
Приповiстi 19:11
Терпеливий у гніві багаторозумний, а гнівливий вчиняє глупоту.
Приповiстi 14:29
Лагідна відповідь гнів відвертає, а слово вразливе гнів підіймає.
Приповiстi 15:1
Не спіши в своїм дусі, щоб гніватися, бо гнів спочиває у надрах глупців.
Екклезiяст 7:9
2. Слова:
Лагідна відповідь гнів відвертає, а слово вразливе гнів підіймає.
Приповiстi 15:1
Нерозумного гнів пізнається відразу, розумний же мовчки ховає зневагу.
Приповiстi 12:16
Гнівайтеся, та не грішіть; на ложах своїх розмишляйте у ваших серцях, та й мовчіть! Села.
Псалми 4:4
Емоції можуть нагадувати пил, який підіймається з землі. І через цей емоційний пил ми не помічаємо людину, бо він затьмарює все. Аби не погіршити ситуацію, бажано зупинитись,  спробувати заспокоїтись. Бо за сказані слова чи вчинки в такому стані, ми потім – пошкодуємо.
3. Дії:
Гнівлива людина роздражнює сварку, терпелива ж у гніві вспокоює заколот.
Приповiстi 15:18
Почин сварки то прорив води, тому перед вибухом сварки покинь ти її!
Приповiстi 17:14
Каміння тягар, і пісок важка річ, та гнів нерозумного тяжчий від них від обох.
Приповiстi 27:3

Стримувати гнів – надзвичайно тяжка праця, це як носити за собою важкий тягар. І якщо в вас є цей тягар, тягар гніву, просіть в Бога про звільнення, та не забувайте, що лише через вашу особисту волю гнів вийде на зовні і зруйнує стосунки, які ви будували.

Проповідь Олега Гончара від 09.06.2019
Занотувала: Тетяна Кацаран

Коментарі закриті