По одягу, можна зрозумыти ким людина працює: заходячи в лікарню ми бачимо специфічні білі чи сині форми і розуміємо, що то є лікарі. По одежі можна судити не тільки про професію, а й про багато чого іншого: заможна людина чи бідна, поважна особа чи ні, а також про її моральні цінності. Тому люди, які знають Господа, мають змінювати зовнішність, аби інші це помічали, що ми – християни.

Апостол Павло розповідає в 6 розділі до Ефесянам про унікальність одягу християнина, що в ньому закладені речі, які нам в житті необхідні для перемоги, і ось, як він пише:

«Зодягніться в повну Божу зброю, щоб могли ви стати проти хитрощів диявольських. Бо ми не маємо боротьби проти крови та тіла, але проти початків, проти влади, проти світу правителів цієї темряви, проти піднебесних духів злоби. Через це візьміть повну Божу зброю, щоб могли ви дати опір дня злого, і, все виконавши, витримати. Отже, стійте, підперезавши стегна свої правдою, і зодягнувшись броню праведності, і взувши ноги в готовність Євангелії миру. А найбільш над усе візьміть щита віри, яким зможете погасити всі огненні стріли лукавого. Візьміть і шолома спасіння, і меча духовного, який є Слово Боже. Усякою молитвою й благанням кожного часу моліться духом, а для того пильнуйте з повною витривалістю та молитвою за всіх святих».

Прообразом  Павло взяв одяг римського воїна, найкращого воїна свого часу.

Особливий наголос був на Поясі Істини та Правди. Часто наша правда може бути нікчемною. Отримуючи знання в навчальних закладах, ми потім розуміємо, що ці знання є відносними. Але Біблія нам говорить: “Ісус є дорога, правда, життя та істина“. І люди протягом століть-тисячоліть намагаються знищити цю істину. Часом люди подають власну праведність як Божу, але Бог дивиться на людей через призму Своєї любові. Коли ми віримо в Господа, Він дарує нам Свою праведність. Адже Він помер за нас і взяв всі наші гріхі на Голгофському Хресті, подарувавши вічне життя. Але щоб отримати цю праведність, ми маємо зробити перший крок: визнати, що наша праведність є нікчемна і ми  грішниками, наступним кроком є покаяння. Праведність – це наші мотиви, конструкція нашого мислення, наше життя.

Шолом Спасіння.

Нашу віру руйнують сумніви. Але якщо наш розум буде наповнений Словом Божим, то віра буде непорушною.

Взуття благовістя.

Для того, щоб перемагати, нам треба нести благовістя. Ми будемо бачити Божі чудеса в житті інших людей і у своєму житті. В одному Писанні йдеться: «І той, хто наверне людину від грішної дороги, буде як зоря, на небі світити».
Щит віри, який робився з дерева (іноді з металу) і обтягувався шкірою, захищав від горючих стріл, бо коли його мочили водою, і стріли в щиті погасали. Ісус – наш щит віри.

Занотувала:
Тетяна Кацаран

 

Коментарі закриті